Ana Sayfa   Category:Gündem Muhabir: Turgut Reis 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 19-Ekim-2016 08:50 Okunma: 6096

İlimiz Yapraklı İlçesi Ayseki Köyünde meydana gelen yangında Kadi


İlimiz Yapraklı İlçesi Ayseki Köyünde meydana gelen yangında Kadir Eskimez ve Hasan Çiftçi’ye ait 2 ev ve 2 ahır yanarak kül oldu.

Ayseki Köyündeki Yangın dün akşam saat 21:00 sularında meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında Kadir Eskimez ve Hasan Çiftçi’ye  ait 2 ev ve 2 ahır kül oldu.

Olayı gören köylüler ilk olarak kendi imkânlarıyla yangına müdahalede bulundu. Evlerinden taşıdıkları taşıma suyu ile itfaiye ekipleri gelene kadar yangına müdahale etti.

Çankırı Belediye ve Yapraklı Belediye İtfaiyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangının diğer evlere sıçramadan kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin ve köy sakinlerinin yaklaşık 3 saatlik çabasıyla söndürülen yangında 2 ev ve evlere ait 2 ahır tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olay yerinde gazetecilere açıklamada bulunan Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini söyledi.

Kaymakam Ömeroğlu, yaşanılan olaya üzüldüklerini, can kaybının olmamasının tesellileri olduğunu aktardı.

Yangının başka evlere zarar vermeden kontrol altına alındığını ifade eden Kaymakam Ömeroğlu, “Köydeki evlerin ahşap olması nedeniyle yangın hızlı bir şekilde büyüdü. Yangını başka evlere sıçramadan kontrol altına almayı başardık. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra köylümüz ve civar köylerden gelen vatandaşlar elinden geleni yaptı. Devletimizin, özel idaremizin, belediyemizin tüm kaynaklarını buraya aktardık." diye konuştu.

Kaymakam Ömeroğlu, evi yanan vatandaşlara en kısa sürede yardımda bulunacaklarının altını çizerek, “Kış mevsimi yaklaşıyor olsa da evi yanan vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Yapraklı Kaymakamlığı olarak gerekeni yapacağız. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek için devletimizin imkânlarıyla sorunu çözeceğiz. Bizi mutlu eden taraf herhangi bir can kaybının olmaması." açıklamasında bulundu.

Yangını haber alan civar köydeki vatandaşlarda tankerleriyle yangına müdahalede bulunmak adına adeta köye akın etti. Kimi vatandaş tankerleri ile yangına müdahalede bulunurken, yaklaşık 15 tanker de olası bir durumda müdahale etmek için köy girişinde hazırda bekledi.

Ev Sahiplerinden Kadir Eskimez çok üzüntülü olduğunu belirtirken herşeyi seferber eden devlet yetkililerine, köylülerine ve yardıma koşan herkese teşekkür etti. İnşallah devletimizin katkısı ile yeniden başımızı sokacak bir evimiz olur dedi.

Günün İlk ışıklarının ardından olayın büyüklüğü daha da ortaya çıktı.


Fotoğraf:


Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Bu Haber: 6096   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Gündem Haberleri
Susuzluk Çeken Ülkelere Bin Su Kuyusu Projesi Susuzluk Çeken Ülkelere Bin Su Kuyusu Projesi
Okulunuza Geliyoruz Projesi Başladı Okulunuza Geliyoruz Projesi Başladı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development