Ana Sayfa   Category:Valilik Muhabir: AbdulhalikDemir 
127

Çankırı Haber: 127

Tarih: 19-Ekim-2016 19:18 Okunma: 2030

2016 Yılının Son Çankırı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçek


Vali Mesut Köse başkanlığında gerçekleştirilen 2016 Yılının Son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Belediye Başkan Vekili Selahattin Aykurt, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kurum Amirleri ve STK Temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mesut Köse, “Bugünkü toplantıda 2016 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Valiliğimize gönderilen raporlara göre 2016 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan yatırımlara ilişkin özet bilgiler şu şekildedir:

Toplam proje sayısı 507, biten 220, devam eden 204, ihale aşamasında                           52, başlanamayan 31’dir.Proje tutarı 3 milyar 21 milyon, önceki yıllar harcaması 906 milyon 303 bin, 2016 yılı ödeneği 392 milyon 735 bin, dönem sonuna kadar yapılan harcama ise 234 milyon 720 bin’dir.
2016 Yılı Yatırım Programı’na bağlı olarak kuruluşlarca hazırlanan Çalışma ve İş Programları çerçevesinde çalışmaların verimlilik, etkinlik ve tutumluluk içerisinde yürütülmesi büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede Devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için her düzeydeki personel görevini özenle ve gayretle yerine getirecektir.

Kuruluşlarca uygulamayı etkin kılacak çalışma ve iş programları özenle takip edilerek ihale süreci ve mevsim şartları gibi unsurlar dikkate alınacaktır. Yatırım Programı’nda yer alan projelerin zamanında bitirilmesi temel hedef olup, projenin her aşamasında bu temel hedefin dikkate alınması ve bu açıdan gerekli gayretin sürdürülmesi gerekmektedir.

İlimiz yatırım programında yer alan yatırımların kalkınma sürecimize en üst düzeyde katkı vermesini diliyorum” dedi.

Toplantıya katılan yatırımcı kurum amirleri 2016 yılı çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yapılan çalışmalar konusunda bilgi vermek üzere ilk sözü alan Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü, restorasyon çalışması tamamlanan Ulu Caminin ibadete açıldığını ve resmi açılışın gerçekleştirileceğini belirtti.

DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ise Çankırı'da taşkın koruma ve sulama çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getirerek, il genelinde 2’si hizmet 28'i tarım olmak üzere toplam 30 projenin yer aldığını belirtti.

Çankırı tarımı için önemli projelerden olan Hamzalı Barajı’nın 2017 yılında tamamlanacağını da belirtenDSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, "Proje tamamlandığında 95 bin dekarlık alan sulanacak. Ayrıca Tımarlı Sulama projesiyle de 41 bin dekarlık alan sulanacak. Çankırı en fazla gölet ve baraj çalışması yaptığımız il. Yapılacak çalışmalarla Çankırı geniş bir sulama havzasına kavuşacak" dedi.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya yaptığı sunumda Çankırı’da ağaç dikimine büyük önem verdiklerini belirterek, gerçekleştirilecek proje çalışmaları ile ORKÖY çalışmalarına değindi ve 460 aileye destek sağlandığını söyledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halit Tosyalıoğlu, İlimiz Merkez ve İlçelerimize bağlı köylerimizde toplam 419.8 km asfalt gerçekleştirildiğini, 176 kanalizasyon projesinden 156 projenin bittiğini, ayrıca köylerimizde yapımı tamamlanan ve devam eden küçük ölçekli sulama ile içme suyu projeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra kurum amirleri de kendi sorumluluk alanlarındaki yatırım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantının sonunda Vali Mesut Köse, toplantının ilimiz için hayırlı olması temennisinde bulunarak, yatırımların yürütülmesinde emeği geçenleri tebrik etti.    

 

  

 

 

 

           

 

 

 


Bu Haber: 2030   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Valilik Haberleri
Çankırı Genel Sorunları Konuşuldu Çankırı Genel Sorunları Konuşuldu
İlk Buluşmalarını Vali Mesut Köse İle Yaptılar İlk Buluşmalarını Vali Mesut Köse İle Yaptılar
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development