Tarih: 19 Ekim 2016, 20:59 Haber Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Gündem Visit: 2388 Read

İlçelerimizde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı

 
İlçelerimizde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı
Çankırı İlçelerinde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı
Ülkemizde Yerel Demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi 1829 yılından bu yana faaliyetini sürdürmektedir.

Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm ve önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görüldüğünden, Çankırı’da bazı ilçelerimizde Muhtarlar Günü Mahalle ve Köy muhtarları ile kutlandı.

Kaymakamlar ve belediye Başkanları muhtarlarla bir araya gelerek muhtarlar gününü kutladılar.

Muhtarlar gününü kutlayan ilçeler arasında Kurşunlu, Orta Kızılırmak ilçelerimiz basına yansırken diğer ilçelerde benzer kutlamalar olduysa da bizlere yansımadı.


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diger  Gündem Haberleri

Emniyet Müdürü Değişti Çankırı Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk Polis Baş Müfettişliğine atanırken Çankırı Emniyet Müdürlüğüne Tokat Emniyet M...
Çankırı dan Geçen Demokrasi  Yürüyüşü 29 Ekim Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşüne çıktı. Çankırı dan Geçti
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
- All fly.