Ana Sayfa Tarih: 19 Ekim 2016, 20:59 Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Gündem Visit: 2970 Read
İlçelerimizde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı en-1-development
İlçelerimizde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı
Çankırı İlçelerinde İlk Muhtarlar Günü Kutlandı

Ülkemizde Yerel Demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi 1829 yılından bu yana faaliyetini sürdürmektedir.

Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm ve önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görüldüğünden, Çankırı’da bazı ilçelerimizde Muhtarlar Günü Mahalle ve Köy muhtarları ile kutlandı.

Kaymakamlar ve belediye Başkanları muhtarlarla bir araya gelerek muhtarlar gününü kutladılar.

Muhtarlar gününü kutlayan ilçeler arasında Kurşunlu, Orta Kızılırmak ilçelerimiz basına yansırken diğer ilçelerde benzer kutlamalar olduysa da bizlere yansımadı.


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

en-1-development
Bu Haber: 2970   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Gündem Haberleri
Yıldırım Çankırı’da Sokakta Kimse Kalmasın Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ve İl Müdür Yardımcısı Bedriye Karakoç Çalışan G...
Yaranlar Hoş Geldin Ziyaretinde Bulundular Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Deneci, Yaran ekibinin büyük başağası Rece...
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development