Tarih: 19 Ekim 2016, 22:52 Haber Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Eğitim Visit: 1872 Read
TEOG Sınavlar Uygulama Takvimi Belli Oldu en-1-development
TEOG Sınavlar Uygulama Takvimi Belli Oldu
Çankırı - 8. Sınıflar İçin Ortak Sınavlar Uygulama Takvimi Belli Oldu

Ortaokulların 8’inci sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri,  din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C.  İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,  yabancı dil derslerinden,  iki yazılısı olan derslerin birincisi,  üç yazılısı olan derslerin  ikincisi  olmak  üzere,  her dönem ortak sınavlar yapılacaktır.

Ortak sınavlar,  ülke genelinde  öğrencilerin öğrenim  gördükleri  okullarında, Türkiye  saatiyle  aynı  anda  09.00, 10.10, 11.20’de uygulanacaktır.

Ortak sınavlar, sınav takviminde belirtilen tarihlerde,  her sınav günü  yapılacak olan üç ders yazılısı  bir  oturum  olmak üzere,  iki günde  iki  oturum hâlinde yapılacaktır.  Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders yapılmayacaktır.

8’inci sınıf  I. Dönem Ortak Sınav Tarihi: 23-24 Kasım 2016  

8’inci sınıf  II. Dönem  Ortak Sınav Tarihi: 26-27  Nisan 2017  

Sınavlarla ilgili her türlü bilgi ve rehberlik desteğinin İlimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezinden alınabileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavları ile ilgili “Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında geçen yıl yakaladığımız başarı seviyesini bu yıl daha da yükseğe taşımak amacı ile uygulamış olduğumuz projelerimizde görev alan ve emeği geçen herkese şimdiden teşekkür eder, öğrencilerimizin gireceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarının başta sevgili öğrencilerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygılar sunarım.” dedi.

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Adres: Cumhuriyet Mah. Alparslan Türkeş Bul. No:48 (Güneş İlkokulu Yanı)

ALO REHBERLİK: 0376 213 16 01  http://cankiriram.meb.k12.tr/

en-1-development

Diger  Eğitim Haberleri

Kız Meslek Uygulama Sınıfı Tam Gaz Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anasınıfı tam gün ve yarım gün eğitimleri bütün hızıyl...
Çankırı Erenler Gezisi Üç Gençlerimiz Anadolu Erenleri İle Buluşuyor 3. Ziyaretini Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development