Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 01-Aralk-2016 01:47 Okunma: 3311

Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinin Faaliyetleri Fa


Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 Öğretim Yılına yeni başlamış olmasına rağmen yaptığı yeniliklerle Çankırı eğitim camiasının beğenisini toplamaya devam ediyor.
Aşure Günü Programı, Çankırı Valisi Mesut KÖSE, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Üniversite Rektörümüzü ziyaret ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ortaklaşa yürütülen faaliyetler "Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi" isminin daha tanınır hale gelmesini sağladı.

Okulun uygun ve göz önünde olan dış duvarlarına Fethin sembolü "Fatih ve Ayasofya"  tablo çalışması ve "Oku! Yaradan Rabbinin adıyla..." ayeti celilesinin pano şeklinde astırılması hem okulun hem de okulun bulunduğu çevrenin havasını değiştirdi. Ülke olarak zor zamanlar yaşadığımız bu günlerde; milli birlik ve beraberlik, manevî değerler eğitiminin önemi bir kat daha arttı. Bu amaçla her İmam Hatip Lisesinde olduğu gibi Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinde de ahlakî ve manevî insan eğitimine fazlaca önem verilmektedir.

İmam Hatip Liselerinin çatı kuruluşu sayılan ÖNDER´le ortaklaşa yapılan "İmam hatiplerin 66. Kuruluş Yıldönümü programı öğrenciler açısından oldukça verimli geçti. Programa konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Fatih GÜZEL´in etkili sunumu katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. 15 Ekim tarihinde yapılan ilk Okul Aile Birliği toplantısına katılım yoğun bir şekilde gerçekleşti. Kısa zamanda eksiklerini tamamlayan Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi, idare ve eğitim kadrosuyla Eğitim camiası tarafından kısa zamanda geleceği parlak ve eğitim çıtası yüksek bir okul olarak kabul gördü.

Okul Müdürü Mehmet MARANCI ”İnsanların artık eğitim tercihlerini kat sayı engeli olmadan daha özgürce yaptığı bu dönemde İmam Hatip programı uygulayan okullara teveccühün artması neticesinde ilimizde yeni vizyon ve misyona sahip İmam Hatip Liselerine ihtiyaç ortaya çıktı.

"Medeniyet  değerlerine sahip çıkan, özgüven sahibi nesiller yetiştirmek" vizyonu; ´ İslam dinini ana kaynaklarından öğrenen, hurafelere ve din istismarcılarına  prim tanımayan dindar nesiller yetiştirmek´ misyonu ile Eğitim hayatına -Bismillah- diyerek başlayan okulumuz; her türlü donanımıyla 2016-2017 öğretim yılına hazırdır. Bu hedef ve düşüncelerle Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Çankırı’mıza ve Ülkemize hayırlı olsun diyor, aramıza katılmak isteyen öğrenci ve velilerimizi okulumuza bekliyoruz” ifadeleriyle Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinin hedeflerini ortaya koydu.

Ayrıca bu süreçte kendilerine her zaman destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere İmam Hatip Camiasının içinde yer alan STK ve gönüldaşlara teşekkür etmeyi ihmal etmedi.


 

 

 

 

 


Bu Haber: 3311   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Özel Öğrenciler Müdürü Yazıcıyı Ziyaret Etti Özel Öğrenciler Müdürü Yazıcıyı Ziyaret Etti
Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development