Tarih: 01 December 2016, 11:46 Haber Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Sağlık Visit: 1801 Read
Halk Sağlığı Müdürlüğü, Evde Sağlık Hizmetleri en-1-development
Halk Sağlığı Müdürlüğü, Evde Sağlık Hizmetleri
Çankırı’da Evde Sağlık Hizmetleri, Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğüce Artık Daha Güçlü

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi her geçen gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. 01.01.2016 tarihi itibari ile İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde 3 Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 3 evde sağlık hizmet aracı, 1 hasta nakil aracı ile hizmet vermeye başlamış. Bu gün ilimiz genelinde yaklaşık 3500 hasta ziyaret gerçekleştiren evde sağlık hizmetleri ekipleri 850 hastaya hizmet sunmuştur. 2016 yılında gerekli ilaç, tıbbi malzeme ve personel desteği sağlanmıştır. Yine evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak amacıyla, 3 hasta nakil aracı Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat YILMAZ’ ın araçları evde sağlık hizmetlerinde görevli personele teslim etmesi ile hizmete girmiştir.

Araç tesliminde konuşan Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat YILMAZ “İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak amacımız, evde sağlık hizmetlerinin il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamaktır.” dedi.

Çankırı Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru için Türkiye genelinden geçerli olan 444 38 33 nolu telefon hattından mesai saatleri içerisinden ulaşmakta olup, talepler en kısa zaman içerisinde sonuçlandırılmaktadır.


en-1-development

Diger  Sağlık Haberleri

Genel Sekreter Dr. Kesin, Ilgaz Hastanesinde Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri op. Dr. Kesin, Ilgaz Devlet hastanesine İnceleme Ziyaretinde Bulundu
Gereksiz Meşgul Etme Çalışmaları Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farklı Çalışmalar Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development