Ana Sayfa   Category:Sağlık Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 01-Aralk-2016 11:46 Okunma: 2612

Çankırı’da Evde Sağlık Hizmetleri, Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü


Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi her geçen gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. 01.01.2016 tarihi itibari ile İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde 3 Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 3 evde sağlık hizmet aracı, 1 hasta nakil aracı ile hizmet vermeye başlamış. Bu gün ilimiz genelinde yaklaşık 3500 hasta ziyaret gerçekleştiren evde sağlık hizmetleri ekipleri 850 hastaya hizmet sunmuştur. 2016 yılında gerekli ilaç, tıbbi malzeme ve personel desteği sağlanmıştır. Yine evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak amacıyla, 3 hasta nakil aracı Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat YILMAZ’ ın araçları evde sağlık hizmetlerinde görevli personele teslim etmesi ile hizmete girmiştir.

Araç tesliminde konuşan Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat YILMAZ “İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak amacımız, evde sağlık hizmetlerinin il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamaktır.” dedi.

Çankırı Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru için Türkiye genelinden geçerli olan 444 38 33 nolu telefon hattından mesai saatleri içerisinden ulaşmakta olup, talepler en kısa zaman içerisinde sonuçlandırılmaktadır.Bu Haber: 2612   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Sağlık Haberleri
Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi
Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development