Tarih: 02 December 2016, 10:49 Haber Editörü: Kmax   Category:Genel Visit: 5659 Read
Sinemanın Parlayan Yıldızı, Çankırılı Öztürk en-1-development
Sinemanın Parlayan Yıldızı, Çankırılı Öztürk
Sinemanın Parlayan Yıldızı, Çankırılı genç oyuncu Ümit Öztür

2 Aralık Cuma günü dünyanın bir çok sinema merkezinde aynı anda sinema severlerle buluşacak olan ve Anadolu gençlerini konu alan filmde Çankırılı genç oyuncu Ümit Öztürk rol aldı. Filmin senaristi ve yönetmeni olan Ahmet Yenilmez'le beraber beyaz perdede sahne alan Öztürk, genç yaşına rağmen gösterdiği performansla göz dolduruyor,

Ahmet Yenilmez Sanat Merkezi'nde uzun süredir görev yapan ve Haldun Dormen’in öğrencilerinden olan Çankırılı genç oyuncu Ümit Öztürk, "Sevdam Gözlerinde Kaldı" filminin dün gece gerçekleştirilen basın galasında gazetecilere konuşarak, oynadığı ilk sinema filminin heyecanını yaşadığını ifade etti. Oyunculuk serüvenine başladığı günden bugüne Ahmet Yenilmez'in yanından hiç ayrılmadığını belirten Öztürk, "Bu filmin benim için önemi ilk filmim olmasından çok, bir hayalin bir davanın filmi olmasıdır. Bu film Anadolu çocuklarının hikayesini, Ahmet Yenilmez'in mücadelesini ve biz gençlerin zihin tarihini anlatıyor. İşte ben Ahmet hocamdan bunları öğrendim. Basın gösteriminde de Ahmet hocamla beraberdik. Çok heyecanlıydım, yaşadıklarıma inanamadım. Şimdi kendime dönüp, söylüyorum; çok şükür ki Ahmet hocanın yanından hiç ayrılmamışım. Bu filmde oynamak bana da nasip oldu." ifadelerini kullandı.

2 Aralık Cuma günü (bugün) vizyona girecek olan film, Çankırı'da da KOÇ Otel Sinema'da sinema severlerle buluşacak.


 

en-1-development

Diger  Genel Haberleri

8 Milyar Salavât'a davet 8 milyar salavat-ı şerife kampanyasını ilimizdeki Çankırı Çevre ve Kültür Derneği üstlenmiştir.
Çankırı'da KPSS Sınavı Öncesi Dikkat Çankırı’d' Bazı Okulların Yeri Ve İsimleri Değişti
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development