Ana Sayfa Tarih: 02 December 2016, 11:10 Editör: AbdulhalikDemir   Cat:Eğitim Hit: 2045
Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı
Çankırı Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Stratejik Gençlik Hareketi içinde faaliyet gösteren fotoğrafçılık gurubu ikinci fotoğraf sergisini açtı. Her bir sergide farklı temaların işlendiği çalışmalarda hayatın ve inancın ortaya koyduğu değerlerin sanatsal bir anlayışla objektiflerde yer almasına özen gösteriliyor. Bu yılın ilk sergisinde “her ölüm (sonbahar) yeni bir diriliş (ilkbahar) içindir” diyen öğrenciler ikinci sergilerinde de “helal kazanç ve alın terini” konu edindiler.
Genç fotoğrafçılar açmış oldukları sergilerini “helal kazanç için çalışan anne ve babalara ithaf olunur” diyerek bir nevi anne ve babalarına da vefa borçlarını yerine getirdiler. Yaklaşık seksen fotoğrafın yer aldığı sergi okuldaki öğrenciler tarafından da dikkatle izlenmekte.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu: Genç fotoğrafçılarımızı böyle bir anlamlı tema üzerinde çalıştıkları için tebrik ediyorum.
Bu öğrencilerimiz bizim medeniyet değerlerimiz ile sanatı buluşturmak gibi bir misyonu da üstlenmişlerdir.  Peygamber efendimizin “en güzel rızık, helale, harama dikkat edilerek kazanılandır” ifadesini en güzel şekilde sergilerine yansıtmışlardır” dedi.
 

 

 

 

Bu Haber: 2045   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Çankırı'da 28.022 Öğrenci Karne Aldı. Çankırı'da 28.022 Öğrenci Karne Aldı.
Çankırı'da Kuşlar için Apartman Çankırı'da Kuşlar için Apartman
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development