Tarih: 02 December 2016, 11:10 Haber Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Eğitim Visit: 1212 Read
Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı en-1-development
Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı
Çankırı Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Stratejik Gençlik Hareketi içinde faaliyet gösteren fotoğrafçılık gurubu ikinci fotoğraf sergisini açtı. Her bir sergide farklı temaların işlendiği çalışmalarda hayatın ve inancın ortaya koyduğu değerlerin sanatsal bir anlayışla objektiflerde yer almasına özen gösteriliyor. Bu yılın ilk sergisinde “her ölüm (sonbahar) yeni bir diriliş (ilkbahar) içindir” diyen öğrenciler ikinci sergilerinde de “helal kazanç ve alın terini” konu edindiler.
Genç fotoğrafçılar açmış oldukları sergilerini “helal kazanç için çalışan anne ve babalara ithaf olunur” diyerek bir nevi anne ve babalarına da vefa borçlarını yerine getirdiler. Yaklaşık seksen fotoğrafın yer aldığı sergi okuldaki öğrenciler tarafından da dikkatle izlenmekte.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu: Genç fotoğrafçılarımızı böyle bir anlamlı tema üzerinde çalıştıkları için tebrik ediyorum.
Bu öğrencilerimiz bizim medeniyet değerlerimiz ile sanatı buluşturmak gibi bir misyonu da üstlenmişlerdir.  Peygamber efendimizin “en güzel rızık, helale, harama dikkat edilerek kazanılandır” ifadesini en güzel şekilde sergilerine yansıtmışlardır” dedi.
 

 

 

 

en-1-development

Diger  Eğitim Haberleri

Kız Meslek Uygulama Sınıfı Tam Gaz Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anasınıfı tam gün ve yarım gün eğitimleri bütün hızıyl...
Çankırı Erenler Gezisi Üç Gençlerimiz Anadolu Erenleri İle Buluşuyor 3. Ziyaretini Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development