Editörü: AbdulhalikDemir
Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: AbdulhalikDemir 
Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Tarih: 02-Aralık-2016 11:10 Okunma: 2276
Çankırı Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Helal Kazanç Fotoğraf Sergisi Açıldı

Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Stratejik Gençlik Hareketi içinde faaliyet gösteren fotoğrafçılık gurubu ikinci fotoğraf sergisini açtı. Her bir sergide farklı temaların işlendiği çalışmalarda hayatın ve inancın ortaya koyduğu değerlerin sanatsal bir anlayışla objektiflerde yer almasına özen gösteriliyor. Bu yılın ilk sergisinde “her ölüm (sonbahar) yeni bir diriliş (ilkbahar) içindir” diyen öğrenciler ikinci sergilerinde de “helal kazanç ve alın terini” konu edindiler.
Genç fotoğrafçılar açmış oldukları sergilerini “helal kazanç için çalışan anne ve babalara ithaf olunur” diyerek bir nevi anne ve babalarına da vefa borçlarını yerine getirdiler. Yaklaşık seksen fotoğrafın yer aldığı sergi okuldaki öğrenciler tarafından da dikkatle izlenmekte.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu: Genç fotoğrafçılarımızı böyle bir anlamlı tema üzerinde çalıştıkları için tebrik ediyorum.
Bu öğrencilerimiz bizim medeniyet değerlerimiz ile sanatı buluşturmak gibi bir misyonu da üstlenmişlerdir.  Peygamber efendimizin “en güzel rızık, helale, harama dikkat edilerek kazanılandır” ifadesini en güzel şekilde sergilerine yansıtmışlardır” dedi.
 

 

 

 


Bu Haber: 2276   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Başarılı Sporcu Öğrenciler Ödüllendirildi Başarılı Sporcu Öğrenciler Ödüllendirildi
Çankırı Lisesi Finallerde İlimizi Temsil Edecek Çankırı Lisesi Finallerde İlimizi Temsil Edecek
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development