Ana Sayfa Tarih: 02 December 2016, 11:10 Editör: AbdulhalikDemir   Cat:Üniversite Hit: 2309
YÖK Üyeleri Çankırı'yı Ziyaret Etti

YÖK Üyeleri Çankırı'yı Ziyaret Etti
YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu ve Doç. Dr. Ömer AçıkgözÇankırı Karatekin Üniversitesini ziyaret ettiler

İlk olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’yı makamında ziyaret eden YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu ve Doç. Dr. Ömer Açıkgöz daha sonra Üniversite yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

Üniversite ziyaretinin ardından YÖK üyesi Doç. Dr. Ömer Açıkgöz, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim AydınlıDr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi ve Buğday Pazarı Medresesini ziyaret ettiler.

Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezinde, Çankırı tarihi ve Araştırma merkezi hakkında konuklara bilgi veren Araştırma Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yüksel Özgen“Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi’nin demirbaş kayıt defterinde 2005 yılından itibaren başlattığımız çalışmalar ile vatandaşlarımızın bağışı ve yaptığımız tarama çalışmaları sonunda bugün itibari ile 470’i Orijinal Osmanlıca defter olmak üzerebinlerce eser ve belge kayıtlıdır. Her birinde yüzlerce Osmanlıca Belge bulunan zarflarda ise araştırmacıların incelemesini bekleyen 30 binden fazla evrak var” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlıve YÖK üyesi Doç. Dr. Ömer Açıkgöz Buğday Pazarı Medresesi ile Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezine hayran kaldıklarını ifade ederek Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Yrd. Doç. Dr. Yüksel Özgen’e tarihe ve tarihi eserlere sahip çıktıkları için teşekkür ettiler. 

 

 

Bu Haber: 2309   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Üniversite Haberleri
Rektör Aydınlı Çankırı’ya Veda Etti Rektör Aydınlı Çankırı’ya Veda Etti
YÖK Denetleme Kurulu Üyeliğine Atandı YÖK Denetleme Kurulu Üyeliğine Atandı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development