Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 10-Ocak-2017 13:30 Okunma: 3599

Çankırı’da Proje İmam Hatip Lisesinden Çankırı’da Geographic Kül


Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Öğretmenleri Uğur Ezer rehberliğinde “geographic külliye” ismiyle üç boyutlu coğrafya sergisi açıldı.
Açılan sergide izohips ve renklendirme yöntemiyle oluşturulan haritalar, volkanizma ve peribacalarının oluşum serüvenleri, üç boyutlu yeryüzü şekilleri, karstik arazi oluşumları ve maketleri, projeksiyon yöntemi ile yeryüzü şekilleri gibi coğrafi unsurların maketleri yer aldı.
Hazırlanan sergi okul öğrencileri arasında ilgiyle takip edilmekte. Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “öğrencilerimiz öğrenmiş oldukları Coğrafya bilgilerini pekiştirmek ve diğer öğrencilerimiz ile de bu bilgileri paylaşmak amacı ile ciddi bir emek sarf ederek bu ilginç sergiyi düzenlemişlerdir.
Sergi coğrafi bazı tanımlamaların öğrencilerimiz tarafından daha iyi anlaşılmasına büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple bu serginin düzenlenmesinde rehberlik yapan Coğrafya öğretmenimizi Uğur Ezer’i ve sergiyi hazırlayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
 

 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 3599   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Özel Öğrenciler Müdürü Yazıcıyı Ziyaret Etti Özel Öğrenciler Müdürü Yazıcıyı Ziyaret Etti
Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development