Ana Sayfa   Category:Kurşunlu Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 12-Ocak-2017 16:18 Okunma: 3895

Kurşunlu Balcılar, Çankırı Valisi Mesut Köse’y'i Makamında Ziyar


01- 05 Kasım 2016 tarihleri arasında Muğla ili  Fehiye İlçesi Ölüdeniz’ de düzenlenen 5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresinde Kurşunlu İlçemizin Balı   Dünya 1. cisi olduğundan Çankırı Valisi Mesut KÖSE Kurşunlu Bal Üreticiler Birliği Yönetim kurulu Üyesi ve Kurşunlu Belediye Başkanı Dt.Şakir KAYMAK,Birlik Başkanı Ruhi Başkan,Birlik Başkan Yardımcısı A.Şükrü KANAT, Yönetim kurulu üyesi A.Bayram BODUROĞLU ve Yönetim kurulu üyesi Ahmet SARAǒı Makamında kabul etti. Kurşunlu Bal Üreticiler Birliği Yönetim kurulu adına Yönetim kurulu Üyesi ve Kurşunlu Belediye Başkanı Dt.Şakir Yarışmada dereceye giren balı Vali Mesut KÖSE’ ye hediye etti.

Kurşunlu İlçemizin Balı 5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresinde  düzenlenen Uluslararası Bal Yarışması, Çok Çiçekli Bal Kategorisinde Dünya 1.cisi olmuştur. Kongreye 21 Ülkeden 2 bin kişi katıldı.
YARIŞMADA :

Duyusal Analiz Kriterleri : Görünüş-Ambalaj-Rengi-Kokusu-Yapı ve Yoğunluk-Tat ve Aroma  yarışmanın Puanının %50’sini,

 Kimyasal Analiz Kriterleri : % Nem-Asitlik tayini- İletkenlik- Prolin- Şeker Profili -Antibiyotik Tayini Yarışmanın Puanının diğer %50’sini oluşturmuştur.
 


 


 


Bu Haber: 3895   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Kurşunlu Haberleri
Kurşunlu'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü Program Kurşunlu'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü Program
Kurşunlu Kadınlarından Özel Gün Kutlaması Kurşunlu Kadınlarından Özel Gün Kutlaması
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development