Ana Sayfa Tarih: 13 Hearth 2017, 12:37 Editör: Kmax   Cat:Belediye Hit: 2511
Çankırılı Miniklerin Hayvan Sevgisi

Çankırılı Miniklerin Hayvan Sevgisi
Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü Öğrencilerinin Hayvan Sevgisi

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü öğrencileri, soğuk kış ayları nedeni ile yiyecek bulamayan kuşlar için yaptıkları ballı yemlikleri ağaçlara astı.

Çocuk Kulübünün küçük üyeleri,  Belediyenin Veteriner Hekimi ve kulüp öğretmenleri gözetiminde ağaçlara konan kuşlar için ballı kuş yemlikleri hazırladı. Karton ruloların,  üzerine bal sürerek 8 farklı tahıldan oluşan karışıma batıran çocuklar kendi çabaları ile yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı.  Etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç ile program sunucusu İkbal Gürpınar da katılarak destek verdi.

Sokak hayvanları için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç,   gerçekleştirilen etkinlik sayesinde hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Sokak hayvanlarına hizmet veren hayvan ambulansını Türkiye’de ilk kez Çankırı Belediyesi’nin hizmete sunduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Bu ve buna benzer etkinliklerle hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

 

 

 

 

Bu Haber: 2511   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırılı Çocuklar Halep Halkı İçin Sahnede Çankırılı Çocuklar Halep Halkı İçin Sahnede
Başkan Dinç'ten Çocuklara Karne Hediyesi Başkan Dinç'ten Çocuklara Karne Hediyesi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development