Editörü: Kmax
Ana Sayfa   Category:Belediye Muhabir: Kmax 
Çankırılı Miniklerin Hayvan Sevgisi

Çankırılı Miniklerin Hayvan Sevgisi

Tarih: 13-Ocak-2017 12:37 Okunma: 2800
Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü Öğrencilerinin Hayvan Sevgisi

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü öğrencileri, soğuk kış ayları nedeni ile yiyecek bulamayan kuşlar için yaptıkları ballı yemlikleri ağaçlara astı.

Çocuk Kulübünün küçük üyeleri,  Belediyenin Veteriner Hekimi ve kulüp öğretmenleri gözetiminde ağaçlara konan kuşlar için ballı kuş yemlikleri hazırladı. Karton ruloların,  üzerine bal sürerek 8 farklı tahıldan oluşan karışıma batıran çocuklar kendi çabaları ile yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı.  Etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç ile program sunucusu İkbal Gürpınar da katılarak destek verdi.

Sokak hayvanları için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç,   gerçekleştirilen etkinlik sayesinde hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Sokak hayvanlarına hizmet veren hayvan ambulansını Türkiye’de ilk kez Çankırı Belediyesi’nin hizmete sunduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Bu ve buna benzer etkinliklerle hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

 

 

 

 


Bu Haber: 2800   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Şehir Merkezindeki Saksılar Boyanıyor Şehir Merkezindeki Saksılar Boyanıyor
Astarlızade Hilmi Efendi ve  Hacı Sabiha Anne Anıldı Astarlızade Hilmi Efendi ve Hacı Sabiha Anne Anıldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development