Ana Sayfa   Category:Belediye Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 13-Ocak-2017 12:37 Okunma: 3117

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü Öğrencilerini


Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü öğrencileri, soğuk kış ayları nedeni ile yiyecek bulamayan kuşlar için yaptıkları ballı yemlikleri ağaçlara astı.

Çocuk Kulübünün küçük üyeleri,  Belediyenin Veteriner Hekimi ve kulüp öğretmenleri gözetiminde ağaçlara konan kuşlar için ballı kuş yemlikleri hazırladı. Karton ruloların,  üzerine bal sürerek 8 farklı tahıldan oluşan karışıma batıran çocuklar kendi çabaları ile yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı.  Etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç ile program sunucusu İkbal Gürpınar da katılarak destek verdi.

Sokak hayvanları için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç,   gerçekleştirilen etkinlik sayesinde hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Sokak hayvanlarına hizmet veren hayvan ambulansını Türkiye’de ilk kez Çankırı Belediyesi’nin hizmete sunduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Bu ve buna benzer etkinliklerle hem çocuklardaki hayvan sevgisini geliştirmeyi hem de sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların yaşatılmasını sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

 

 

 

 


Bu Haber: 3117   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa
Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development