Ana Sayfa Tarih: 13 Hearth 2017, 12:58 Editör: Kmax   Cat:Belediye Hit: 6001
Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı

Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı
Tarihimizin Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı

Çankırı Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Kahraman Kadınlar” konulu söyleşi, İkbal Gürpınar’ın konuşmacı olarak katılımı ile gerçekleşti.

Vatanları uğruna canlarını feda eden 9 kahraman Türk kadınının hikayesi, 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi ile Çankırılılar ile buluştu. Konuşmacı İkbal Gürpınar’ın yorumu ile anlatılan “Kahraman Kadınlarımız” konulu söyleşiye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Programda ilk olarak 93 Harbi’nde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun, Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı, Fatma Seher Erden, Halime Çavuş, Hafız Selman İzbeli, Gördesli Makbule, Çete Emir Ayşe’nin kahramanlık hikâyelerine yer verildi. Söyleşide kahraman kadınları anlatan videolar da yer aldı.

Gündüz ve akşam düzenlenen iki ayrı programda konuşan İkbal Gürpınar’ın yakın Türk tarihine damga vuran kahraman kadınlarla ilgili yaşanmış hikayeler  dinleyicileri duygulandırdı.
Programın akşamki bölümüne Belediye Başkanı İrfan Dinç ve  eşleri Zeynep Perihan Dinç konuşmacı İkbal Gürpınar’a etkileyici sunumlarından dolayı teşekkür ettiler.

Bu Haber: 6001   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırılı Çocuklar Halep Halkı İçin Sahnede Çankırılı Çocuklar Halep Halkı İçin Sahnede
Başkan Dinç'ten Çocuklara Karne Hediyesi Başkan Dinç'ten Çocuklara Karne Hediyesi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development