Ana Sayfa   Category:Belediye Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 13-Ocak-2017 12:58 Okunma: 6567

Tarihimizin Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı


Çankırı Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Kahraman Kadınlar” konulu söyleşi, İkbal Gürpınar’ın konuşmacı olarak katılımı ile gerçekleşti.

Vatanları uğruna canlarını feda eden 9 kahraman Türk kadınının hikayesi, 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi ile Çankırılılar ile buluştu. Konuşmacı İkbal Gürpınar’ın yorumu ile anlatılan “Kahraman Kadınlarımız” konulu söyleşiye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Programda ilk olarak 93 Harbi’nde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun, Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı, Fatma Seher Erden, Halime Çavuş, Hafız Selman İzbeli, Gördesli Makbule, Çete Emir Ayşe’nin kahramanlık hikâyelerine yer verildi. Söyleşide kahraman kadınları anlatan videolar da yer aldı.

Gündüz ve akşam düzenlenen iki ayrı programda konuşan İkbal Gürpınar’ın yakın Türk tarihine damga vuran kahraman kadınlarla ilgili yaşanmış hikayeler  dinleyicileri duygulandırdı.
Programın akşamki bölümüne Belediye Başkanı İrfan Dinç ve  eşleri Zeynep Perihan Dinç konuşmacı İkbal Gürpınar’a etkileyici sunumlarından dolayı teşekkür ettiler.


Bu Haber: 6567   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa
Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development