Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 16-02-2017 11:18 Okunma: 1529

Çankırı Turizm Derneğinin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Büyük


Turizm Derneğinin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Büyük Otelde yapıldı. Dernek üyelerinin katıldığı Olağan Genel Kurul Toplantısında Divan Başkanlığını Av. Dilaver Erdoğan yaptı.

Dernek Başkanı Zeki Tekin; yaptığı açılış konuşmasında ”2004 yılında kurulan Derneğimiz yaptığı çalışmalar ve faaliyetlerle gerek yerel, gerekse ulusal ölçekte tanınır konuma gelmiştir.” dedi.
Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Zeki Tekin, Fahri Çaptı, Nusret Acar,  Abdulkadir Sezgin, Ethem Yenigürbüz, Taner Kılıç ve Murat Kaçar;  Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise M.Kemal Karatatar, Şaban Yılmaz ve Gönül Sırmacı seçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Turizm Derneği Başkanı Zeki Tekin;” Hoca Ahmet Yesevi Camii meydanında yer alan mekanı derneğimize tahsis eden ve her zaman yanımızda olan  Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç’e teşekkür ediyorum, ilimize önemli ölçüde turist akışı sağlayan, Çankırı turizminin amiral gemisi dediğimiz, ancak son zamanlarda çeşitli sıkıntıların yaşanması nedeniyle inşaat faaliyetlerinin durduğunu bildiğimiz  Tuz Mağarası projesinin  bir an önce tamamlanarak mağaranın ziyarete açılmasını temenni ediyorum”dedi.
Derneğin yönetim kurulu üyesi ve Çankırı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz ise “Belediye olarak Karataş Hamamını Tuz Rehabilitasyon Merkezi haline getireceğiz. İhalesini yaptık en kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca Uzunyol Caddesi Cephe Sağlıklaştırma Projesi başta olmak üzere, Çamaşırhanenin bulunduğu bölge ile SİT alanı içerisindeki sokaklarda yapılacak cephe çalışmaları kent kimliğine değer katacak. Masal Müzesi, Bebek Müzesi, Radyo ve İletişim Müzesi ile Tarihi Çamaşırhanede Temizlik Müzesi proje çalışmaları sürüyor, bunlar da bittiğinde Çankırı turizmine katkı sağlanacağı düşünülmektedir” diye konuştu.


Bu Haber: 1529   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
Oruç Reis Yaran Ocağını Yaktı Oruç Reis Yaran Ocağını Yaktı
Çanakkale Zaferini Mehteran Taçlandırdı Çanakkale Zaferini Mehteran Taçlandırdı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development