Editörü: AbdulhalikDemir
Ana Sayfa   Category:Belediye Visit: 2935 Read
Çankırı Zabıtaları Kamera ile Görev Yapacak

Çankırı Zabıtaları Kamera ile Görev Yapacak

Tarih: 17-02-2017 13:20
Şehir Merkezinde Zabıta Ekipleri Yaka Kameralı İle Görev Yapacak

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde yaka kameralı dönem başlıyor.  Belediye Zabıta ekipleri, bundan böyle görüntü ve ses kaydı yapabilen yaka kameraları ile hizmet verecek. Uygulama ile zabıta ekiplerinin tüm denetimleri kayıt altında tutulacak.

Belediye zabıta ekipleri, yaka kamerası takarak denetimlerini tedbirli bir şekilde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Kayıt altına alınacak sesli görüntüler,  zabıta ekipleri ile vatandaşlar arasında yaşanabilecek olumsuz durumlar, şikâyetler ve iddialar için belge teşkil edecek.   

Belediye Başkanı İrfan Dinç, şeffaf belediyecilik anlayışı gereği bu uygulamayı başlattıklarını söyleyerek uygulamanın hem zabıta ekipleri hem de vatandaşlar açısından denetleme ortamına şeffaflık getireceğini belitti. Dinç, yaka kamerası sayesinde karşılıklı diyalogların kayıt altına alınmasının özellikle olumsuz koşullarda oluşabilecek iddialara karşı çözüm sunacağını ve herkes için kolaylık sağlayacağını kaydetti. Başlangıçta 5 adet yaka kamerası aldıklarını söyleyen Dinç, zaman içerisinde sayıyı çoğaltmak istediklerini ifade etti.


Bu Haber: 2935   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Astarlızade Hilmi Efendi ve  Hacı Sabiha Anne Anıldı Astarlızade Hilmi Efendi ve Hacı Sabiha Anne Anıldı
Çankırılı Kadınlar Kan Verdi Çankırılı Kadınlar Kan Verdi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development