Ana Sayfa   Category:Gündem Muhabir: Turgut Özkan 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 17-02-2017 14:34 Okunma: 1526

Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği , Çankırı İl


Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Küçük Başağası Ali Deneci Yaran Ekibindeki Bazı Yaranağalar Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğüne Atanan Hemşerimiz Emre Akbıyık’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundular.

Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Küçük Başağası Ali Deneci Yaran Ekibindeki Turgut Özkan, Muhsin Şentürk, Oğuzhan Erdoğan, Cemalettin Ceyhan ve Hayrettin Karaoğlu Yaranağalar ile birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğüne Atanan Hemşerimiz Emre Akbıyık’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akbıyık kendisinin de bir yaren ağa olduğunu yıllarca Eldivan ilçesinde yaren ocakları yaktığı belirterek bu kültüre yabancı olmadığını belirtti. Ali Deneci Başağa da Oğuz Boyları Yaran ekibi olarak yaren ağalarımla birlikte her türlü fedakârlığı göstererek ocaklarımızı yakmaya devam etmekteyiz. İnşallah ocaklarımızda da sizleri ağırlamak isteriz. Ahi Yaran Derneği ile yaptığımız ortak KUZKA projesinde farklı illerden gelen yaran ekiplerine Çankırı yaran kültürünün nasıl olduğunu çeşitli etkinlikler ile sergileyerek gösterdik. Yeni dostluklar oluştu inşallah ilerleyen zaman içinde de bu tür faaliyetleri yapmayı düşünmekteyiz. Dedi.

TKDK İl Koordinatörü Emre Akbıyık’da Her Çankırılı için yaşam biçimi olmazsa olmazı olan Yaran Kültürünün mutlaka yaşatılması ve hatta ulusal ve uluslararası bağlamda tanıtımının yapılması ve çeşitli projeler ile bunun desteklenmesi gerektiğini kendilerinin de bu konuda her zaman destek olacaklarını belirttiler. Misafirlerine kahve ikramında bulunan Koordinatör Akbıyık mutlaka bir yaran ocağına katılacağını da belirtti. İyi dilek ve temenniler ile misafirlerini uğurlayan Akbıyık’ın Yaran ekibinin ziyaretinden duyduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti de belirtti.


Bu Haber: 1526   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Gündem Haberleri
Okulunuza Geliyoruz Projesi Başladı Okulunuza Geliyoruz Projesi Başladı
Farkındalık Etkinliği Farkındalık Etkinliği
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development