Ana Sayfa Haber ARA
İstatistiklerimiz Gms 0 532 3753745 mavikent@hotmail.com Sitene Ekle İletişim - Künye Haber Gönder
 Çankırı ÇANKIRI Cankiri

Orta Milli Eğitim Müdürünün Yeni Eğitim-Öğretim Mesajı

G
o
o
g
l
e

R
e
k
l
a
m
l
a
r
ı

Milli Eğitim Müdürü Savaş UZUN 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

   Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2013–2014 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

   Yeni Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

  Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir.Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi, nitelikli, eğitimli ve üretken insan gücüyle mümkün olabilmektedir. Belirlenen hedeflere ulaşabilmek için öğrenme ortamlarının gerçekleştirildiği mekânlar olan okullarımızdaki tüm kaynakların etkili ve verimli kullanılması, öğrenmeye uygun ortamların oluşturulması önem arz etmektedir.

   Günümüz dünyasında toplumların, ülkelerin çağdaşlık düzeyi eğitimde yakaladığı başarı, sahip olduğu bilim ve teknolojinin kalitesi ile ölçülmektedir. Ülkeler arasındaki zenginlik ve kalkınmışlık yarışı da en çok eğitimle kazanılabilir. Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve onun da üzerine çıkmak için eğitimde başarılı olmanın zorunlu olduğu artık tartışmasız bir gerçektir.

Sevgili Öğrenciler;

  Varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı benimsemelisiniz. Derslerinize çok çalışınız. Mutlaka bir hedefiniz olsun. Bu hedefiniz doğrultusunda da başarının yolunun çalışmaktan geçtiğini asla unutmayınız. Bilmediğiniz, merak ettiğiniz her şeyi sorunuz, sorgulayınız, araştırınız.

Değerli öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimiz;

   Amacımız; geleceğimiz olan öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız.Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak 2013–2014 eğitim-öğretim yılını hep birlikte başarıyla tamamlayacağımız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Değerli veliler;

   Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Bu sebeple sizlere ve çocuklarınıza sağlık ve mutluluk dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.                                                                                                                       Savaş UZUN

                                                                                                      Orta İlçe Milli Eğitim Müdürü

Google Reklamlar
Google Reklamlar
G
o
o
g
l
e

R
e
k
l
a
m
l
a
r
ı
YORUM YAZ: Toplam Yorum: (0) Editör: Harun Canbaz Okuma: 1504 T: 09 Eylül 2013 21:01
Yazdırılabilir Sayfa Haber Yazdır | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et
Çankırı|    @ By Kimim      RSS Kaynağı    |   Yazar Girişi      
Not: Haber18 sitemizdeki  resim yazı ve materyalleri izinsiz alıp yayınlayanlara karşı dava hakkımız saklıdır.( çankırı )