Çankırı Haber18
 

30 Agustos Ortaokulu AB Projesi Kabul Edildi

Tarih 04 Kasım 2013, 13:41 Editör Habercimiz 

Okunma: 857   Katagori: Eğitim

30 Agustos Ortaokulu AB Projesi Kabul Edildi

30 Ağustos ortaokulunun ortak olduğu "Europe is a Home We Live in (Avrupa, içinde yaşadığımız bir evdir) konulu Comenius Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiştir

Google Reklamları
Haber Detayları:

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yayınlanan 2013 yılı Teklif Çağrısı kapsamında 30 Ağustos Ortaokulu tarafından hazırlanan proje kabul edilerek uygulanmaya başlandı. ‘Europe Is A Home We Live In’ (Avrupa, İçinde Yaşadığımız Bir Evdir) adlı Comenius Okul Ortaklıkları proje, Türkiye’den Çankırı 30 Ağustos Ortaokulu, Litvanya, İngiltere, İtalya ve Almanya’dan okulların ortaklığı ile 2013-2015 yılları arasında uygulanacaktır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle öğrenci ve öğretmenlerimizin farklı ülkelerden öğrenci ve öğretmenlerle tanışmaları, birlikte iş yaparak işbirliğini geliştirmeleri, yabancı dilin kullanımının önemi konusunda farkındalıklarını artırmaları hedeflenmektedir.

Proje süreci içersinde ortak ülkelerde düzenlenecek toplantılara öğrenci ve öğretmenlerimiz katılacak, diğer ülkeleri tanımanın yanı sıra ülkemizi ve kültürümüzü tanıtma fırsatı bulacaklardır. Buna göre ilk toplantı Kasım 2013’te Litvanya’da gerçekleştirilecek olup okulumuzdan 2 öğretmen ve 4 öğrencimiz ülkemizi temsil edeceklerdir. Projenin diğer toplantıları 2015 yılına kadar devam edecek süreç içerisinde Şubat 2014’te Çankırı’da, Mayıs 2014 İngiltere, Ekim 2014 Almanya, Şubat 2015 İtalya, kapanış toplantısı ise Mayıs 2015’te Litvanya’da olacak şekilde planlanmıştır. Tüm bu toplantılar okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

 T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu´ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilecek olan projenin okulumuz için bütçesi 23.000€ olacak şekilde tespit edilmiştir.  

 


Diğer  Eğitim Haberleri

Muhteşem Veda

Muhteşem Veda İlimizde görev yapmakta iken emekliye ayrılan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek için veda yemeği düzenlendi.

TEOG Güvenlik ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TEOG Güvenlik ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilk defa uygulanan ve ilki 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan ve 2.si 28-29 Nis...
Not: Haber18 sitemizdeki resim yazı ve materyalleri izinsiz alıp yayınlayanlara karşı dava hakkımız saklıdır.( çankırı )